Uzasadnienie
Wyrokiem z 16 lipca 2013 r. II SA/Rz 393/13 oddalono skargę M.M. na opisaną w sentencji decyzję.
Podaniem z 17 sierpnia 2013 r. skarżący zwrócił się o sporządzenie uzasadnienia ww. wyroku i jego doręczenie.
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm., dalej zwana "P.p.s.a.") w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Pouczenia tej treści udzielono skarżącemu w zawiadomieniu o rozprawie (pkt 3 pisma z 7 czerwca 2013 r.). Zgodnie z art. 83 § 3 P.p.s.a. do zachowania terminu wystarczy oddać pismo w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe. Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym (art. 141 § 3 P.p.s.a.).
W przedstawionym stanie faktycznym i prawnym wniosek skarżącego ocenić należało jako wniesiony z uchybieniem ustawowego terminu. Wyrok oddalający skargę wydano 16 lipca 2013 r., podczas gdy wniosek o sporządzenie jego uzasadnienia nadano 17 sierpnia 2013 r. Ustawowy termin, o którym mowa w art. 141 § 2 P.p.s.a. upływał jednak z dniem 23 lipca 2013 r. W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 141 § 3 P.p.s.a., Sąd postanowił odmówić sporządzenia uzasadnienia wydanego w niniejszej sprawie wyroku z uwagi na wystąpienie ze stosownym wnioskiem po upływie przepisanego terminu.