Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 9 lipca 2018 r. wezwano A.S. do uzupełnienia braków fiskalnych wniesionego przez nią sprzeciwu od opisanej w sentencji niniejszego postanowienia decyzji, poprzez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 100 zł. Wezwanie zawierało pouczenie, że czynności powyższej należy dokonać w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia sprzeciwu.
Wezwanie doręczono skarżącej w dniu 16 lipca 2018 r. W wyznaczonym terminie skarżąca nie uzupełniła braków fiskalnych sprzeciwu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje;
Stosownie do art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm. - dalej: "P.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis, przy czym pismem takim jest również sprzeciw. Stosowanie do art. 64b § 1 P.p.s.a. do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. W przypadku gdy sprzeciw nie został należycie opłacony, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 P.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia sprzeciwu uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności.
W rozpoznawanej sprawie zarządzenie w przedmiocie uzupełnienia braków fiskalnych sprzeciwu doręczono skarżącej w dniu 16 lipca 2018 r., a zatem ostatnim dniem ustawowo określonego siedmiodniowego terminu był 23 lipca 2018 r. We wskazanym wyżej terminie skarżąca nie uiściła wpisu sądowego od sprzeciwu. Okoliczność ta uniemożliwia nadanie sprawie prawidłowego biegu i obliguje Sąd do odrzucenia sprzeciwu na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 64b § 1 P.p.s.a.