Uzasadnienie
J. K. wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie ze skargą na czynność Burmistrza Miasta i Gminy z dnia [...] r. w przedmiocie przydziału lokalu mieszkalnego.
Postanowieniem z dnia 29 lipca 2019 r. (sygn. akt II SA/Sz 612/19) wskazany wyżej Sąd odrzucił skargę J. K. z uwagi na nieuiszczenie w terminie wpisu w wysokości [...] zł. Wobec skutecznego doręczenia skarżącej zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w dniu 15 lipca 2019 r., termin na jego wykonanie upłynął w dniu 22 lipca 2019 r., tymczasem skarżąca wspomniany wpis uiściła w dniu 23 lipca 2019 r., a zatem po terminie.
Postanowieniem z dnia 26 września 2019 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie strony na opisane wyżej postanowienie z dnia 29 lipca 2019 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje
Stosownie do przepisu art. 232 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302), sąd z urzędu zwraca stronie cały uiszczony wpis od pisma odrzuconego lub cofniętego do dnia rozpoczęcia rozprawy.
Skoro zatem skarga J. K. została odrzucona prawomocnym postanowieniem z dnia 29 lipca 2019 r., zatem należało stronie zwrócić cały uiszczony wpis, o czym orzeczono w sentencji.