Uzasadnienie
W. S. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie z dnia [...] sierpnia 2014 r., nr [...] w przedmiocie odmowy udostępnienia informacji publicznej.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału z dnia 7 listopada 2014 r. (k- 8) skarżący pismem z dnia 31 marca 2015 r. (k- 55) został ponownie wezwany do uiszczenia wpisu od skargi w terminie 7 dni od doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia (art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U z 2012 r., poz. 270).
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwania wynika, że zostało ono doręczone skarżącemu w dniu 8 kwietnia 2015 r. (k- 58), a zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 15 kwietnia 2015 r. Wskazać należy, że z treści notatki oddziału finansowo – budżetowego z dnia 20 kwietnia 2015 r. (k- 61), wynika, że skarżący nie uiścił wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Stosownie do treści art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U z 2012 r., poz. 270) – dalej powołana jako p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
Jak zaznaczone zostało już wcześniej W. S. mimo wezwania Sądu, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, to jest do dnia 15 kwietnia 2015 r., nie uiścił należnego wpisu do czego został zobowiązany wezwaniami z dnia 7 listopada 2014 r. i 31 marca 2015.
Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.