Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wyrokiem z dnia z dnia z dnia 11 lutego 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 2042/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę M. M. i J. M. reprezentowanych przez przedstawiciela ustawowego H. M. na decyzję Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia [...] września 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania świadczenia w drodze wyjątku.
W dniu 17 marca 2015 r. (data nadania pisma w polskim urzędzie pocztowym) przedstawiciel ustawowy skarżących złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku. W tej sytuacji należy stwierdzić, że wniosek o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku został wniesiony z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 18 lutego 2015 r.
Jednocześnie wskazać należy, że przedstawiciel ustawowy skarżących wraz z zawiadomieniem o terminie rozprawy (pismo Sądu z dnia 30 grudnia 2014 r.) prawidłowo została pouczona o terminie zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.