Uzasadnienie
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Stosownie natomiast do treści art. 198 przepisy Działu IV tej ustawy "Środki odwoławcze" stosuje się odpowiednio do zażaleń na zarządzenia przewodniczącego, jeżeli ustawa przewiduje wniesienie zażalenia.
W niniejszej sprawie L. Z. wniósł w dniu 29 kwietnia 2010 r. zażalenie na zarządzenie Sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 kwietnia 2010 r., sygn. akt II SA/Wa 2117/09 o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o przyznanie prawa pomocy. Biorąc pod uwagę, iż wskazane wyżej zarządzenie zostało doręczone skarżącemu w dniu 20 kwietnia 2009 r.(dowód: zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach prawy), stwierdzić należy, że zażalenie zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 194 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 27 kwietnia 2010 r.
Z tych względów, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.