Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 29 kwietnia 2015 r. sygn. akt II SA/Wa 2158/14 oddalił skargę T. O. wniesioną na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] października 2014 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania administracyjnego.
Pismem z dnia 18 maja 2015 r. (data stempla pocztowego – 19 maja 2015 r.) skarżący złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia powołanego wyroku wraz z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia ww. orzeczenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 23 czerwca 2015 r. sygn. akt II SA/Wa 2158/14 odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadniania wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Uzasadnienie wyroku sporządza się w terminie czternastu dni od dnia zgłoszenia wniosku. Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym (§ 3 ww. art.).
Zestawiając datę ogłoszenia wyroku – 29 kwietnia 2015 r. z datą wniesienia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku – 19 maja 2015 r., należy stwierdzić, że termin do jego wniesienia upłynął z dniem 06 maja 2015 r.
Pismem z dnia 18 maja 2015 r. (data stempla pocztowego – 19 maja 2015 r.) T. O. zwrócił się do WSA w Warszawie z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia ww. wyroku. Do przedmiotowego wniosku skarżący dołączył wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 23 czerwca 2015 r. sygn. akt II SA/Wa 2158/14 odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadniania wyroku.
Tym samym wniosek strony skarżącej o sporządzenie uzasadnienia wyroku WSA w Warszawie z dnia 29 kwietnia 2015 r. sygn. akt II SA/Wa 2158/14 został zgłoszony z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 ppsa.
W tym stanie rzeczy, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji postanowienia.