Uzasadnienie
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienia. Stosownie natomiast do treści art. 198 powołanej ustawy przepisy Działu IV tej ustawy "Środki odwoławcze" stosuje się odpowiednio do zażaleń na zarządzenia przewodniczącego, jeżeli ustawa przewiduje wniesienie zażalenia.
W niniejszej sprawie B. R. wniósł w dniu 8 października 2009 r. zażalenie na zarządzenie Przewodniczącej Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 4 kwietnia 2008 r. sygn. akt II SA/Wa 398/08 o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na postanowienie Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z dnia [...] grudnia 2003 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zaświadczenia żądanej treści. Biorąc pod uwagę, iż wskazane wyżej zarządzenie zostało doręczone skarżącemu w dniu 24 kwietnia 2008 r., stwierdzić należy że zażalenie zostało wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 194 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem w dniu 2 maja 2008 r.
Z tych względów, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.