Uzasadnienie
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
17 grudnia 2015 r., za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we [...] skarżący złożył wniosek, oznaczony datą 15 grudnia 2015 r., o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 10 listopada 2015 r., sygn. akt II SA/Wa 1022/14, wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia.
Postanowieniem z 17 lutego 2016 r., sygn. akt II SAB/Wa 1022/14, Sąd odmówił przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
W piśmie złożonym 1 marca 2016 r. skarżący ponownie zwrócił się o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku oraz o przywrócenie terminu do złożenia tego wniosku.
Postanowieniem z 14 kwietnia 2016 r., sygn. akt II SAB/Wa 1022/14, Sąd odrzucił wniosek z 1 marca 2016 r. o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
W tej sytuacji należy stwierdzić, że wnioski skarżącego o sporządzenie uzasadnienia wskazanego wyżej wyroku zostały wniesione z uchybieniem terminu określonego w art. 141 § 2 powołanej ustawy. Termin ten upłynął bowiem 17 listopada 2015 r.
Wobec powyższego, na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji.