Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 1 lipca 2015 r., sygn. akt II SAB/Wa 114/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący sędzia WSA Ewa Grochowska – Jung
Rozpoznanie
w dniu 1 lipca 2015 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku J. S. o sporządzenie uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie oddalającego skargę J. S. o wznowienie postępowania sądowoadministracyjnego zakończonego wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 października 2013 r. o sygn. akt II SAB/Wa 425/12

Sentencja

postanawia:

  1. - odmówić sporządzenia uzasadnienia wyroku –

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 29 maja 2015 r. o sygn. akt II SAB/Wa 114/14 oddalił skargę J. S. o wznowienie postępowania sądowoadministracyjnego zakończonego wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 15 października 2013 r. o sygn. akt II SAB/Wa 425/12. Skarżąca była na rozprawie, co wynika z protokołu rozprawy (k-145 akt sądowych)

Pismem z dnia 8 czerwca 2015 r. skarżąca zwróciła się do Sądu o sporządzenie uzasadnienia powyższego wyroku. W piśmie tym skarżąca stwierdziła, że w dniach 4-7 czerwca 2015 roku Sąd był nieczynny.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na pisemny wniosek strony zgłoszony w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.

Tymczasem w niniejszej sprawie skarżąca uchybiła powyższemu terminowi. Wyrok w sprawie z jej skargi został ogłoszony w dniu 29 maja 2015 r., natomiast wniosek o sporządzenie uzasadnienia skarżąca zgłosiła w dniu 8 czerwca 2015 r. Ostatnim dniem na złożenie wniosku był dzień 5 czerwca 2015 r. Skarżąca nie złożyła też wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia powyższego wniosku.

Odnosząc się natomiast do stwierdzenia skarżącej, że Sąd był nieczynny w dniach 4-7 czerwca 2015 r., należy wskazać, że z tego powodu nie można uznać spóźnionego wniosku za złożony w terminie. Dzień 5 czerwca 2015 r. nie był bowiem dniem wolnym od pracy, nawet w sytuacji, gdy Sąd na postawie wewnętrznych przepisów tego dnia był nieczynny (por. postanowienie NSA z dnia 20 stycznia 2015 r. sygn. akt II OZ 16/15, postanowienia NSA z dnia 29 kwietnia 2009 r. sygn. akt II GZ 91/09 publ. Centralna Baza Orzeczeń Sądów Administracyjnych, orzeczenia.nsa.gov.pl). Dlatego też termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia nie przedłużył się do dnia 8 czerwca 2015 r.

Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 141 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 stycznia 2016 r., dokument z 8 września 2015 r., dokument z 29 maja 2015 r., dokument z 10 lutego 2015 r., dokument z 26 listopada 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.