Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 8 września 2011 r., sygn. akt II SAB/Wa 391/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA Olga Żurawska - Matusiak
Rozpoznanie
w dniu 8 września 2011 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi Z. L. na bezczynność Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego w przedmiocie rozpatrzenia zażalenia z 9 września 2010 r. w sprawie wniosku z 5 sierpnia 2010 r. o udostępnienie informacji publicznej p o s t a n a w i a -odrzucić skargę-

Uzasadnienie

Z. L. (dalej jako skarżący) 22 listopada 2010 r. wniósł – za pośrednictwem organu – skargę na bezczynność Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego w przedmiocie rozpatrzenia zażalenia z 9 września 2010 r. w sprawie wniosku z 5 sierpnia 2010 r. o udostępnienie informacji publicznej.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału II Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 13 stycznia 2011 r. wezwano skarżącego do usunięcia braków formalnych skargi poprzez uiszczenie wpisu sądowego w wysokości 100 złotych, w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi. Na powyższe zarządzenie skarżący złożył zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który postanowieniem z 6 lipca 2011 r., sygn. akt I OZ 471/11 oddalił zażalenie.

W związku prawomocnym postanowieniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 6 lipca 2011 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z 27 lipca 2011 r. wezwał skarżącego do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II WSA w Warszawie z 13 stycznia 2011 r., tj. do uiszczenia wpisu od skargi.

Z załączonego do akt zwrotnego potwierdzenia odbioru wezwania wynika, że doręczono je skarżącemu 2 sierpnia 2011 r. W związku z powyższym termin na usunięcie braku formalnego w postaci uiszczenia wpisu sądowego upłynął 9 sierpnia 2011 r.

Zgodnie z informacją udzieloną 30 sierpnia 2011 r. przez Oddział Finansowo-Budżetowy tutejszego Sądu, wynika, że w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie brak jest wpisu od skargi wniesionego przez skarżącego w wysokości 100 zł. Sprawdzony został okres do 26 sierpnia 2011 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej ppsa) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata sądowa. Opłatą sądową jest między innymi wpis od skargi (art. 212 § 1 ppsa). Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 ppsa).

Skarżący ponowne wezwanie do uiszczenia wpisu otrzymał 2 sierpnia 2011 r. Wobec tego termin do jego uiszczenia upłynął 9 sierpnia 2011 r. W rejestrze opłat sądowych stwierdzono, do 26 sierpnia 2011 r., brak wpisu w niniejszej sprawie.

W związku z faktem, iż skarżący nie uiścił wpisu od skargi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie z art. 220 § 1 i § 3 ppsa, postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 listopada 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.