Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 29 czerwca 2023 r. sygn. akt III SA/Gd 210/23 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uwzględnił skargę A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. Od powyższego wyroku E. Spółka Akcyjna z siedzibą w G., reprezentowana przez pełnomocnika, wniosła skargę kasacyjną.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 21 sierpnia 2023 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w wysokości 100 zł, zakreślając termin 7 dni na wykonanie zarządzenia oraz wskazując rygor odrzucenia skargi kasacyjnej.
Powyższe wezwanie uznano za doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 5 września 2023 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu minął w dniu 12 września 2023 r. W zakreślonym terminie należny wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając na uwadze, że należny wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony mimo wezwania, na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd odrzucił skargę.