Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańskuz 27 września 2023 r., sygn. akt III SA/Gd 210/23

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku
Skład
Sędzia WSA Alina Dominiak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 27 września 2023 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. na decyzję E. Spółki Akcyjnej z siedzibą w G. z dnia 10 marca 2023 r. w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej postanawia odrzucić skargę kasacyjną E. Spółki Akcyjnej z siedzibą w G.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 29 czerwca 2023 r. sygn. akt III SA/Gd 210/23.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 29 czerwca 2023 r. sygn. akt III SA/Gd 210/23 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uwzględnił skargę A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. Od powyższego wyroku E. Spółka Akcyjna z siedzibą w G., reprezentowana przez pełnomocnika, wniosła skargę kasacyjną.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 21 sierpnia 2023 r. wezwano pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w wysokości 100 zł, zakreślając termin 7 dni na wykonanie zarządzenia oraz wskazując rygor odrzucenia skargi kasacyjnej.

Powyższe wezwanie uznano za doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 5 września 2023 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu minął w dniu 12 września 2023 r. W zakreślonym terminie należny wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

Mając na uwadze, że należny wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony mimo wezwania, na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi Sąd odrzucił skargę.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 29 czerwca 2023 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.