Uzasadnienie
J. S. wniósł – za pośrednictwem pełnomocnika - wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyżej wskazanego wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku.
Wniosek wpłynął do Sądu w dniu 3 grudnia 2009 roku, a więc – po terminie, który upłynął z dniem 25 listopada 2009 roku.
Wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku został prawomocnie oddalony zgodnie z postanowieniem NSA z dnia 9 marca 2010r sygn akt II GZ 38/10 – w aktach.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do art. 85 ustawy z dnia z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270) czynność w postępowaniu sadowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna.
Ponieważ zgodnie ze wskazanym wyżej postanowieniem NSA w Warszawie z dnia 9 marca 2010r sygn akt II GZ 38/10 wniosek skarżącego o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia do wyroku został oddalony wniosek strony skarżącej z dnia 4 kwietnia 2005 r. jako spóźniony należało odrzucić na podstawie art. 85 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.