Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 8 marca 2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił zażalenie A.M. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku z dnia 4 grudnia 2020 r. o odrzuceniu zażalenia. Postanowienie to zostało doręczone skarżącemu w dniu 26 marca 2021 r. (potwierdzenie odbioru k – 315).
W dniu 6 kwietnia 2021 r. skarżący złożył osobiście zażalenie na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.:Dz. U. 2019 r., poz. 2325 ze zm.) dalej w skrócie jako "p.p.s.a.", zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
W myśl art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Na mocy art. 197 § 2 p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Ustawowy termin do złożenia zażalenia w niniejszej sprawie upłynął z dniem 2 kwietnia 2021 r., zatem zażalenie złożone w dniu 6 kwietnia 2021 r. zostało złożone po upływie terminu przewidzianego w art. 194 § 2 p.p.s.a.
Mając na uwadze powyższe okoliczności Sąd, na podstawie art. 197 § 2 w zw. z art. 178 p.p.s.a., postanowił jak w sentencji.