Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowiez 11 grudnia 2015 r., sygn. akt III SA/Kr 1363/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Skład
Sędzia WSA Dorota Dąbek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 11 grudnia 2015r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi K. Z. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia 13 sierpnia 2015r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału z dnia 16 października 2015r., pełnomocnik skarżącej – adwokat A. G. – został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 720 zł, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis zarządzenia został doręczony pełnomocnikowi skarżącej w dniu 26 października 2015r.

Z zapisku urzędowego sporządzonego w dniu 26 listopada 2015r. wynika, że do dnia 25 listopada 2015r. pełnomocnik skarżącej nie uiścił wpisu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył co następuje

Zgodnie z treścią art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 270 z późn. zm., zwanej dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W razie bezskutecznego upływu tego terminu przewodniczący wydaje zarządzenie o pozostawieniu pisma bez rozpoznania. Wyjątek od tej zasady został przewidziany w § 3 cytowanego powyżej artykułu, który stanowi, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

Pełnomocnik skarżącej został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 720 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 26 października 2015r., a termin do uiszczenia wpisu upływał w dniu 2 listopada 2015r. W wyznaczonym terminie pełnomocnik skarżącej nie uiścił wpisu co potwierdza zapisek urzędowy z dnia 26 listopada 2015r.

Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, iż pełnomocnik skarżącej pomimo wezwania nie uiścił w wyznaczonym terminie wpisu, a w związku z tym na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. w związku z art. 58 § 3 p.p.s.a. – orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 grudnia 2016 r., dokument z 11 sierpnia 2016 r., dokument z 10 czerwca 2016 r., dokument z 1 kwietnia 2016 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.