Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniuz 5 maja 2015 r., sygn. akt III SA/Po 1184/14

Metryka

Sąd
Dnia 5 maja 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu
Skład
Sędzia WSA Małgorzata Górecka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 5 maja 2015 roku na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi M, P na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy dokonania potrącenia na poczet podatku od środków transportowych za 2014 rok postanawia: odrzucić skargę kasacyjną na postanowienie z dnia 10 marca 2015 r.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 10.03.2015 r. Sąd odrzucił skargę M i P. Odpis orzeczenia wraz z uzasadnieniem i pouczeniem o trybie wniesienia środka zaskarżenia doręczono w dniu 16.03.2015 r. na adres skarżących – osobie uprawnionej do odbioru przesyłki.

Pismem z dnia 15.04.2015 r., nadanym w dniu 16.04.2015 r., skarżący wnieśli własnoręcznie sporządzoną skargę kasacyjną od powyższego postanowienia Sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje

Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012, poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do Sądu w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem.

Skarga kasacyjna winna być sporządzona przez adwokata, radcę prawnego lub doradcę podatkowego, zgodnie z art. 175 § 1 p.p.s.a.

W niniejsze sprawie postanowienie Sądu doręczono w dniu 16.03.2015 r., a zatem 30-dniowy termin upływał z dniem 15.04.2015 r. Skarga kasacyjna została nadana po upływie tego terminu – w dniu 16.04.2015 r.

Nie została ona sporządzona przez profesjonalnego pełnomocnika, tylko własnoręcznie przez skarżących.

W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 178 p.p.s.a, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 10 marca 2015 r., dokument z 19 grudnia 2014 r., dokument z 19 listopada 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.