Uzasadnienie
R. P. wniósł zażalenie na postanowienie WSA w Poznaniu z 24 maja 2017 r. o odmowie przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie z 8 marca 2017 r. o odrzuceniu skargi.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III WSA w Poznaniu z 15 lutego 2018 r. wezwano go do wykonania w terminie siedmiu dni prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III WSA w Poznaniu z 15 września 2017 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od powyższego zażalenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Wezwanie doręczono stronie 1 marca 2018 r. (k. 238).
Wpisu od zażalenia nie uiszczono.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym od zażalenia, pobiera się wpis. Przepis § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przez sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193 ze zm.) stanowi, że wpis stały bez względu na przedmiot zaskarżonego aktu wynosi w sprawach zażaleń na postanowienia wojewódzkich sądów administracyjnych - 100 zł.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III WSA w Poznaniu z 15 lutego 2018 r. wezwano stronę do wykonania w terminie siedmiu dni prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału III WSA w Poznaniu z 15 września 2017 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od powyższego zażalenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
W związku z doręczeniem stronie wezwania 1 marca 2018 r. termin do uiszczenia wpisu od zażalenia upłynął 8 marca 2018 r. (czwartek). Skarżący w tym terminie nie uiścił wpisu od zażalenia.
Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
W związku z powyższym zażalenie na postanowienie WSA w Poznaniu z 24 maja 2017 r. o odmowie przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie z 8 marca 2017 r. o odrzuceniu skargi podlega odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.