Uzasadnienie
T. N. złożyła do tut. Sądu skargę na decyzję z dnia [...] maja 2015 r. Głównego Inspektora Transportu Drogowego.
Po rozpatrzeniu zawartego w skardze wniosku o przywrócenie terminu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, postanowieniem z dnia 22 października 2015 r., odmówił przywrócenia terminu do wniesienia skargi.
Postanowienie to zostało doręczone stronie skarżącej dnia 9 listopada 2015 r. z pouczeniem o terminie i trybie jego zaskarżenia.
Zażalenie na powyższe postanowienie skarżąca nadała w placówce pocztowej dnia 19 listopada 2015 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: "P.p.s.a."), wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Skoro zaskarżone postanowienie zostało doręczone skarżącej w dniu 9 listopada 2015 r., to termin do wniesienia zażalenia na to postanowienie upływał w dniu 16 listopada 2015 r., podczas gdy skarżąca nadała w placówce pocztowej przesyłkę zawierającą środek zaskarżenia dopiero w dniu 19 listopada 2015 r.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a., orzeczono jak w sentencji postanowienia.