Uzasadnienie
L.P. (dalej zwany Skarżącym), wniósł skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z [...] maja 2015 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia 2009 r. do grudnia 2010 r.
Postanowieniem z dnia 17 listopada 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.
Pismem z dnia 28 grudnia 2015 r. Skarżący złożył wniosek o zmianę postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 listopada 2015 r. i orzeczenie o wstrzymaniu wykonania w całości zaskarżonej decyzji Dyrektora Izby Skarbowej w W. oraz poprzedzającej ją decyzji organu I instancji.
Postanowieniem z dnia 27 stycznia 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił zmiany postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 listopada 2015 r. Jak wynika z akt sprawy, odpis powyższego postanowienia z uzasadnieniem pełnomocnik Skarżącego otrzymał 8 lutego 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru).
Skarżący w dniu 17 lutego 2014 r. (data stempla pocztowego) wniósł zażalenie na powyższe postanowienie z 27 stycznia 2016 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje.
Zażalenie podlega odrzuceniu.
Zgodnie z art. 197 § 2 w związku z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012, poz. 270 ze zm.) – dalej jako: "p.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuca zażalenie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne a także zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.
W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie doręczone zostało pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 8 lutego 2016 r. Termin do wniesienia zażalenia upłynął więc 15 lutego 2016 r. Zażalenie wniesione zostało przez oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym w dniu 17 lutego 2016 r., a więc po upływie zakreślonego terminu. Zażalenie, jako wniesione po terminie, podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.