Uzasadnienie
M. D. (dalej "Skarżący") wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] listopada 2010 r. Nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminowi do wniesienia odwołania.
Zarządzeniem z 8 sierpnia 2011 r. Przewodnicząca Wydziału III tutejszego Sądu wezwała Skarżącego do uiszczenia, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, wpisu sądowego w kwocie 100 zł - pod rygorem odrzucenia skargi.
Na powyższe zarządzenie Skarżący wniósł w ustawowym terminie zażalenie nie zawierające jego odpisu.
Następnie zarządzeniem z 19 sierpnia 2011 r. Przewodnicząca Wydziału III tutejszego Sądu wezwała Skarżącego do uzupełnienia, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, braku formalnego zażalenia przez nadesłanie podpisanego w oryginale zażalenia lub uwierzytelnionego odpisu - pod rygorem jego odrzucenia.
Wezwanie to uznano za doręczone Skarżącemu z dniem 8 września 2011 r., po uprzednim dwukrotnym awizowaniu przesyłki, w trybie przewidzianym w art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. dalej "P.p.s.a.") (karta 21 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. W świetle art. 47 § 1 P.p.s.a. wspomnianym brakiem formalnym zażalenia jest w szczególności brak jego odpisu.
W niniejszej sprawie termin do uzupełnienia braku formalnego zażalenia upłynął z dniem 15 września 2011 r. Skarżący nie złożył podpisanego zażalenia, ani jego uwierzytelnionego odpisu.
W konsekwencji, z uwagi na nieuzupełnienie braku formalnego zażalenia, stosownie do treści art. 178 w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a. Sąd postanowił, jak w sentencji.