Uzasadnienie
Skarżący R. B. zwrócił się na formularzu PPF o przyznanie prawa pomocy. Z uwagi na to, że formularz ten nie został prawidłowo wypełniony oraz podpisany pismem z 10 października 2017 r. wezwano Skarżącego do uzupełnienia tego braku formalnego w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania. Jednocześnie zobowiązano go do złożenia wskazanych w piśmie dokumentów i oświadczeń dotyczących stanu majątkowego oraz dochodów. Wraz z wezwaniem, o którym mowa wyżej, przesłano Skarżącemu formularz PPF. Wezwanie to doręczono mu w dniu 16 października 2017 r. Zakreślony w wezwaniu siedmiodniowy termin upływał więc w dniu 23 października 2017 r. (poniedziałek). Pomimo prawidłowo doręczonego wezwania Skarżący nie uzupełnił braków formalnych wniosku o przyznanie prawa pomocy, wobec czego wniosek ten należało pozostawić bez rozpoznania na podstawie art. 257 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369). Stanowi on, że wniosek o przyznanie prawa pomocy, który nie został złożony na urzędowym formularzu lub którego braków strona nie uzupełniła w zakreślonym terminie, pozostawia się bez rozpoznania.