Uzasadnienie
Pismem z 27 sierpnia 2016 r. Skarżąca – A. sp. z o.o. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. w przedmiocie podatku od towarów i usług.
Po prawomocnym zakończeniu postępowania o przyznanie prawa pomocy, pismem z 11 grudnia 2017 r., doręczonym Skarżącej w dniu 13 grudnia 2017 r., wezwano ją do wykonania prawomocnego zarządzenia wzywającego do uiszczenia należnego od skargi wpisu w kwocie 1.500 zł pod rygorem jej odrzucenia. W dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano jednak takiej wpłaty.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej powoływanej jako: "P.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek skargi, od której nie zostanie uiszczony należny wpis. W razie nieopłacenia skargi wzywa się wnoszącego, aby uiścił ten wpis, a niewykonanie tego wezwania w terminie skutkuje odrzuceniem skargi na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a.
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu doręczono Skarżącej w dniu 13 grudnia 2017 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru). Zakreślony w wezwaniu siedmiodniowy termin upływał więc w dniu 20 grudnia 2017 r. (środa). Skarżąca wpisu jednak nie uiściła. Z tej przyczyny Sąd odrzucił skargę na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., zgodnie z którym odrzuceniu podlega skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.