Uzasadnienie
Pismem z dnia 15 lutego 2010 r. I. K.- dalej określana jako "Skarżąca", wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] stycznia 2010 r. w przedmiocie umorzenia postępowania w zakresie zaległości podatkowych dotyczących podatku od towarów i usług za poszczególne okresy rozliczeniowe 2001 i 2002 r. oraz odmowy umorzenia zaległości podatkowych za poszczególne okresy rozliczeniowe 2003 r.
Przewodnicząca Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 30 marca 2010 r. wydała, na podstawie art. 220 § 1 i § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. -dalej określanej jako "p.p.s.a."), zarządzenie o wezwaniu Skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł. Jednocześnie pouczyła, że kwotę wpisu sądowego należy uiścić - w terminie 7 dni - od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił, co następuje.
W myśl art. 220 § 1 w związku z art. 220 § 3 p.p.s.a. Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez Sąd.
W rozpoznawanej sprawie w dniu 6 kwietnia 2010 r. doręczono Skarżącej odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł (karta nr 17 akt sądowych). Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upływał zatem z dniem 13 kwietnia 2010 r. Zgodnie z dokumentacją księgową Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (karta nr 20 akt sądowych) Skarżąca, mimo otrzymania odpisu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału o wezwaniu do uiszczenie wpisu sądowego od skargi, nie uiściła należnego wpisu do dnia 27 kwietnia 2010 r., tj. w zakreślonym przez Przewodniczącą Wydziału siedmiodniowym terminie.
Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 1 w związku z art. 220 § 3 oraz art. 58 § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.