Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 5

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowiez 9 listopada 2015 r., sygn. akt III SAB/Kr 102/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie
Skład
Sędzia WSA Tadeusz Wołek przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 9 listopada 2015 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
w sprawie ze skargi Z. Ś. na bezczynność Samorządowego Kolegium Odwoławczego zażalenia Z. Ś. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 25 czerwca 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie Z. Ś. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 25 czerwca 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie postanowieniem z dnia 3 marca 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14 odrzucił skargę Z. Ś. na bezczynność Samorządowego Kolegium Odwoławczego, jako niedopuszczalną.

Postanowieniem z dnia 19 maja 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił skargę kasacyjną Z. Ś. od powyższego postanowienia z dnia 3 marca 2015 r.

Postanowieniem z dnia 25 czerwca 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie odrzucił zażalenie Z. Ś. na powyższe postanowienie z dnia 19 maja 2015 r. Odpis tego postanowienia został doręczony skarżącemu w dniu 13 lipca 2015 r. (data wysłania przez sąd – 8 lipca 2015 r.) wraz z uzasadnieniem i pouczeniem, że od orzeczenia przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Skarżący w dniu 17 lipca 2015 r. wysłał pocztą skierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie pismo z dnia 16 lipca 2015 r. zatytułowane "Skarga" "na decyzję WSA Kraków z dnia 8.07.2015r. doręczoną 13.07.2015 r.". W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 2 września 2015 r. wezwano skarżącego do usunięcia braków formalnych zażalenia przez złożenie 1 egzemplarza odpisu zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia. Brak formalny zażalenia nie został uzupełniony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje.

Pismo skarżącego nadane w dniu 17 lipca 2015 r. skierowane jest na zaskarżenie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 25 czerwca 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14 i wniesione zostało w otwartym terminie do wniesienia zażalenia. Zatem zostało potraktowane przez Sąd, jako zażalenie.

Zażalenie powinno czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym oraz zawierać wskazanie zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia. (art. 194 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - tj. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej "P.p.s.a.". Do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych (art. 47 § 1 P.p.s.a.). Z art. 195 § 1 P.p.s.a. wynika, że odpis zażalenia podlega doręczeniu pozostałym stronom. Zatem niezłożenie odpisu zażalenia powoduje, że zażalenie to nie może otrzymać prawidłowego biegu.

Jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie w terminie siedmiu dni, pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej (art. 49 § 1 P.p.s.a.). W myśl art. 178 w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a., sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w terminie.

Skarżący został skutecznie wezwany do uzupełnienia braków formalnych zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 25 czerwca 2015 r. sygn. akt III SAB/Kr 102/14, przesyłką doręczoną w dniu 13 lipca 2015 r. Termin do uzupełnienia braków formalnych zażalenia upłynął w dniu 20 lipca 2015 r. Skarżący pomimo stosownego pouczenia, braków formalnych zażalenia nie uzupełnił. Dlatego też, Sąd zażalenie odrzucił na podstawie wskazanych przepisów.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 stycznia 2017 r., dokument z 10 listopada 2016 r., dokument z 24 czerwca 2016 r., dokument z 15 kwietnia 2016 r., dokument z 11 sierpnia 2015 r., dokument z 25 czerwca 2015 r., dokument z 19 maja 2015 r., dokument z 3 marca 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.