Uzasadnienie
W dniu 01 marca 2013 r. S. P. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu skargę na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego wskazane w rubrum.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 26 września 2013 r. wezwano Skarżącego do uiszczenia w terminie 7 dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe Zarządzenie doręczono Skarżącemu 30 września 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k.84 akt sądowych).
Termin do uiszczenia wpisu upływał zatem z końcem dnia 07 października 2013 r.
Jak wynika z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Sądu Skarżący do dnia 15 października 2013 r. nie uiścił wpisu (k. 85 akt sądowych).
W myśl art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U.2012.270 j.t. dalej jako "ppsa") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Mając na uwadze powyższe Sąd na podstawie art. 220 § 3 ppsa orzekł jak w sentencji.