Uzasadnienie
Pismem z dnia 23 czerwca 2010 r. skarżący wymienieni w sentencji wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na uchwałę Rady Miasta S. z dnia [...] lutego 2010 r., nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru doliny rzeki M..
Sąd pismami z dnia 4 sierpnia 2010 r. w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 3 sierpnia 2010 r., wezwał K. B., M. K., B. Z., L. Z., B. S., J. K. i A. K. do uiszczenia wpisów od skargi w kwocie 300 zł, w terminie 7 dni od otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Jak wynika ze zwrotnych potwierdzeń odbioru, wezwanie to zostało doręczone B. S. dnia 10 sierpnia 2010 r., natomiast pozostałym skarżącym dnia 9 sierpnia 2010 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego dla B. S. upłynął dnia 17 sierpnia 2010 r., zaś dla K. B., M. K., B. Z., L. Z., J. K. i A. K. dnia 16 sierpnia 2010 r.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.
Wpis od skargi w zakreślonym terminie uiścili jedynie J. K. i A. K..
Z informacji Oddziału Finansowo – Budżetowego Sądu z dnia 30 sierpnia 2010 r. wynika, że w zakreślonym terminie pozostali wezwani skarżący nie uiścili należnego wpisu.
Wobec powyższego na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało orzec jak w sentencji.