Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 26 maja 2014 r., sygn. akt IV SA/Wa 1046/11

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący - sędzia WSA Wanda Zielińska - Baran
Rozpoznanie
w dniu 26 maja 2014 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia W. N. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 maja 2012 r., którym odrzucono zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 listopada 2011 r. odrzucającego skargę kasacyjną W. N.
Od orzeczenia
od postanowienia Sądu z dnia 20 września 2011 r. odrzucającego skargę W. N. na postanowienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia [...] marca 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy zawieszenia postępowania odwoławczego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

W dniu 1 czerwca 2011 r. W. N. wniosła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na postanowienie z dnia [...] marca 2011 r., z dnia nr [...], którym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji utrzymał w mocy postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] listopada 2010 r., którym odmówiono zawieszenia postępowania odwoławczego w sprawie uchylenia czynności materialno – technicznej zameldowania W. N. na pobyt stały w lokalu nr [...] przy [...] w W. Postanowieniem z dnia 17 listopada 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną W. N. wniesioną na postanowienie Sądu z dnia 20 września 2011 r. o odrzuceniu skargi W. N. na postanowienie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji [...] marca 2011 r., w przedmiocie odmowy zawieszenia postępowania. Pismem z dnia 12 grudnia 2011 r. skarżąca wniosła zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 17 listopada 2011 r. o odrzuceniu skargi kasacyjnej.

W dniu 11 maja 2012 r. Sąd rozpatrując zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 17 listopada 2011 r. postanowił odrzucić zażalenie W. N. Skarżąca w dniu 6 czerwca 2012 r wniosła zażalenie na postanowienie z dnia 11 maja 2012 r.

W dniu 30 maja 2012 r. Sąd postanowił odmówić przyznania prawa pomocy. Skarżąca pismem z dnia 24 czerwca wniosła zażalenie na postanowienie z 30 maja 2012 r. odmawiające przyznania prawa pomocy. Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 21 sierpnia 2012 r. oddalił zażalenie W. N. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 30 maja 2012 r. odmawiającej skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym.

Pismem z dnia 18 września 2012 r w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 września 2012 r. W. N. została wezwana do uiszczenia wpisu od zażalenia z dnia 6 czerwca 2012 r. na postanowienie z dnia 11 maja 2012 r. Skarżąca pismem z dnia 11 października 2012 r. wniosła wniosek o przyznanie prawa pomocy. W dniu 3 stycznia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wniosek o zmianę postanowienia z 30 maja 2012 r. odmawiającego przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym. Skarżąca pismem z dnia 6 lutego 2013 r. wniosła zażalenie na postanowienie z dnia 3 stycznia 2013 r. oddalające wniosek o zmianę postanowienia z 30 maja 2012 r. odmawiającego przyznania prawa pomocy w zakresie całkowitym. W dniu 18 września 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny postanowił odrzucić zażalenie W. N. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 3 stycznia 2013 r. Pismem z dnia 14 października 2013 r. W. N. wniosła zażalenie na postanowienie z dnia 18 września 2013 r. Naczelny Sąd Administracyjny w dniu 29 listopada 2013 r. postanowił oddalić zażalenie W. N. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 18 września 2013 r.

Pismem z dnia 10 grudnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w wykonaniu zarządzenia z 9 grudnia 2013 r. wezwał W. N. do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 9 grudnia 2013 r. w terminie 7 dni od doręczenia, do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia z dnia 6 czerwca 2012 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym od zażalenia, pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Przepis § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przez sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221, poz. 2193 ze zm.) stanowi, że wpis stały bez względu na przedmiot zaskarżonego aktu lub czynności wynosi w sprawach zażaleń na postanowienia wojewódzkich sądów administracyjnych - 100 zł.

Na podstawie prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 grudnia 2012 r. skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu od zażalenia w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia. Jak wynika z akt wezwanie to doręczono skarżącej w dniu 31 grudnia 2013 r. Termin do uiszczenia wpisu od zażalenia upłynął więc w dniu 7 stycznia 2014 r. Z informacji oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 4 kwietnia 2014 r. wynika, że skarżąca w powyższym terminie wpisu od zażalenia nie uiściła.

Zgodnie z art. 220 § 3 p. p. s. a. zażalenie, od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W związku z powyższym przedmiotowe zażalenie podlega odrzuceniu przez Sąd na podstawie art. 220 § 3 p. p. s. a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 18 września 2013 r., dokument z 19 czerwca 2013 r., dokument z 3 stycznia 2013 r., dokument z 30 maja 2012 r., dokument z 11 maja 2012 r., dokument z 8 lutego 2012 r., dokument z 17 listopada 2011 r., dokument z 20 września 2011 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.