Uzasadnienie
E. R., L. R., M. Z., G. H. i A. S. wnieśli za pośrednictwem organu skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na uchwałę Rady Miejskiej K. z dnia [...] marca 2008 r. w przedmiocie odrzucenia zarzutu do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 30 czerwca 2008 r. skarżący E. R. i L. R. zostali wezwani do uiszczenia wpisu solidarnego w wysokości 300 zł w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Powyższe zarządzenie - jak wynika ze zwrotnych potwierdzeń odbioru (karta nr 90 i 91 akt sądowych) - zostało doręczone w dniu 10 lipca 2008 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 17 lipca 2008 r., zaś wpis został uiszczony w dniu 18 lipca 2005 r., a zatem z przekroczeniem terminu do dokonania tej czynności.
Mając powyższe na uwadze, stwierdzić należy, że wobec nieuiszczenia wpisu w wymaganym terminie, skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.). O zwrocie wpisu orzeczono stosownie do treści art. 232 § 1 pkt 1 lit. a cytowanej ustawy.