Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 28 października 2013 r., sygn. akt IV SA/Wa 1168/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Alina Balicka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 28 października 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J. J. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] marca 2013 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej postanawia odrzucić skargę.

Uzasadnienie

J. J., reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika, wniósł do Sądu skargę na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] marca 2013 r. utrzymującą w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] sierpnia 2012 r. w przedmiocie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej.

Zgodnie z § 1 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221 poz. 2193) w związku z art. 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi), którą skarżący winien był uiścić przy wniesieniu skargi.

Sąd pismem z dnia 31 maja 2013 r. przesłał pełnomocnikowi skarżącego odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 1500 (tysiąc pięćset) złotych, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.

W odpowiedzi na powyższe wezwanie skarżący wniósł o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym, obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 12 sierpnia 2013 r. referendarz sądowy odmówił przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie. Postanowienie nie zostało zaskarżone.

Pismem z dnia 26 września 2013 r. wezwano pełnomocnika skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczeniu wpisu sądowego, zakreślając siedmiodniowy termin i pouczając o rygorze odrzucenia skargi.

Korespondencja zawierająca powyższe wezwanie została doręczona pełnomocnikowi skarżącego dnia 1 października 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 48 akt sądowych). Termin do uiszczenia wymaganego wpisu sądowego upłynął bezskutecznie w dniu 8 października 2013 r.

Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego wynika, że do dnia 14 października 2013 r. nie został uiszczony należny wpis sądowy od niniejszej skargi.

Zgodnie z art. 220 § 3 cytowanej ustawy Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

W tym stanie rzeczy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 sierpnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.