Uzasadnienie
Postanowieniem z 9 marca 2016 r. odmówiono Skarżącym przywrócenia terminu do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku (k. 110-113). Powyższe postanowienie Skarżący T. C. podjął osobiście 22 marca 2016 r. (k. 120), natomiast zarządzeniem z 12 kwietnia 2016 r. uznano to postanowienie za skutecznie doręczone Skarżącej H. C. 4 kwietnia 2016 r. w związku z dwukrotnym awizowaniem przesyłki (21 marca 2016 r. i 30 marca 2016 r.).
Skarżący 16 czerwca 2016 r. (k. 152) wnieśli zażalenie na powyższe postanowienie (k. 133-135) oraz wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia tego zażalenia (k. 143-144).
Postanowieniem z 5 września 2016 r. odmówiono Skarżącym przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie z 9 marca 2016 r. (k. 168-170). Postanowienie z 5 września 2016 r. jest prawomocne.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zażalenie podlega odrzuceniu, gdyż zostało wniesione po upływie terminu.
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
Skoro zaskarżone postanowienie zostało doręczone Skarżącemu 22 marca 2016 r. oraz zostało uznane za skutecznie doręczone Skarżącej 4 kwietnia 2016 r., to siedmiodniowy termin do wniesienia przez nich zażalenia upłynął odpowiednio 29 marca 2016 r. (wtorek) i 11 kwietnia 2016 r. (poniedziałek).
Zażalenie zostało wniesione 16 czerwca 2016 r., a więc już po upływie terminu, a Sąd prawomocnie odmówił przywrócenia terminu do jego wniesienia.
W związku z powyższym Sąd w pkt 1 sentencji postanowienia odrzucił zażalenie na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a. O zwrocie wpisu od zażalenia w pkt 2 sentencji postanowienia orzeczono na postawie art. 232 § 1 pkt 1 P.p.s.a.