Uzasadnienie
A. G. oraz K. G. wnieśli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] czerwca 2008 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków lokalizacji dla inwestycji celu publicznego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismami z dnia 20 sierpnia 2008 r. (w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 14 sierpnia 2008 r.) wezwał skarżących do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez podpisanie skargi oraz nadesłanie 6 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych oraz do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 500 zł (§ 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. Nr 221, poz. 2193). Pisma Sądu zawierały pouczenie, że nieuzupełnienie braków formalnych skargi oraz nieuiszczenie wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania, spowoduje odrzucenie skargi.
Omawiane wezwanie zostało doręczone A. G. w dniu 4 września 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy – karta nr 49), a K. G. w dniu 5 września 2008 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy – k nr 48). Termin do wykonania wezwania przez A. G. upłynął w dniu 11 września 2008 r., natomiast przez K. G. w dniu 12 września 2008 r.
We wskazanym terminie skarżący nie uzupełnili braków formalnych skargi poprzez jej podpisanie oraz nadesłanie 6 egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych oraz nie uiścili wpisu sądowego.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.