Uzasadnienie
W. R. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] czerwca 2008 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków lokalizacji dla inwestycji celu publicznego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z dnia 20 sierpnia 2008 r. (w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 14 sierpnia 2008 r.) wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 500 zł (§ 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. Nr 221, poz. 2193). Pismo Sądu zawierało pouczenie, że nieuiszczenie wpisu sądowego skargi w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania, spowoduje odrzucenie skargi.
Pismem z dnia 2 września 2008 r. skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych. Referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie postanowieniem z dnia 20 października 2008 r. odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Po uprawomocnieniu się w/w postanowienia strona skarżąca pismem z dnia 29 października 2009 r. została wezwana do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 14 sierpnia 2008 r. wzywającego do uiszczenia wpisu sądowego należnego w przedmiotowej sprawie.
Wezwanie zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 12 lutego 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy – karta nr 65). Termin do wykonania wezwania upłynął w dniu 19 lutego 2009 r.
We wskazanym terminie skarżący nie uiścił wpisu sądowego należnego od skargi.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.