Uzasadnienie
Skarżący S. T., W. K., M. D. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na uchwałę Rady Miejskiej w G. z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części terenu miasta G. Jednostka D. W myśl przepisu art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej P.p.s.a.), Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 1 i 3 P.p.s.a. skarżący zarządzeniami Przewodniczącego Wydziału z dnia 13 grudnia 2011 r., zostali wezwani do uiszczenia, w terminie 7 dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia, wpisu sądowego w kwocie 300 zł (trzysta złotych), pod rygorem odrzucenia skargi.
Przesyłki zawierające odpisy zarządzeń Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego doręczono skarżącym w dniu 27 grudnia 2011 r. Ostateczny termin do uiszczenia wpisów upłynął zatem w dniu 3 stycznia 2012 r.
Stwierdzić należy, że skarżący nie uiścili należnych wpisów w wymaganym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 23 stycznia 2012 r. sporządzona w Oddziale Finansowo – Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnaleziono wpłat do niniejszej sprawy.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 w/w ustawy, orzekł jak w sentencji postanowienia.