Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 29 września 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 1492/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA - Teresa Zyglewska
Rozpoznanie
w dniu 29 września 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skarg B. i T.G., J. i W. O., A.O., M. i M. K. oraz S.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] lipca 2010 r. nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji

Sentencja

postanawia:

  1. - odrzucić skargę M. i M. K.

Uzasadnienie

Skarżący M. i M. K. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] lipca 2010 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji.

Zgodnie z § 2 ust. 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisów w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221 poz. 2193) w związku z art. 233 oraz 219 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) – dalej w skrócie: P.p.s.a., skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi) w wysokości 200 złotych, którą skarżący winni byli uiścić solidarnie przy wniesieniu skargi.

Zgodnie natomiast z art. 47 § 1 P.p.s.a. do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a nadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych. Z powodu nieuzupełnienia tych warunków formalnych pismo nie może otrzymać prawidłowego biegu.

Ponieważ skarżący nie uiścili wpisu sądowego oraz nie dołączyli odpisów skargi, Sąd pismami z dnia 27 sierpnia 2010 r. wezwał skarżących do uiszczenia należnej opłaty sądowej oraz do nadesłania odpisów skargi w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania. Pouczono skarżących, że nieusunięcie braków formalnych skargi poprzez złożenie jej odpisów, a także nieuiszczenie wpisu sądowego w zakreślonym przez Sąd terminie spowoduje odrzucenie skargi.

Jak wynika z akt sprawy wezwanie Sądu do uiszczenia wpisu od skargi skierowane do M. K. zostało doręczone skarżącemu w dniu 7 września 2010 r. Natomiast przesyłka zawierająca wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi, została dwukrotnie awizowana i wróciła z adnotacją poczty "nie podjęto w terminie". Zawiadomienia dla skarżącego o pozostawieniu przesyłki w urzędzie pocztowym umieszczono w skrzynce oddawczej w dniach: 1 września 2010 r. i 9 września 2010 r. Należy zatem uznać, iż wezwanie Sądu zostało skutecznie doręczone skarżącemu z upływem dnia 15 września 2010 r. (art. 73 § 4 ustawy P.p.s.a.).

Wezwania skierowane do M. K. pozostały jednak bez odpowiedzi (7- dniowy termin upłynął odpowiednio w dniach - 14 września 2010 r. i w dniu 22 września 2010 r.).

Przesyłki kierowane do M. K. – zawierające wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego oraz do usunięcia braku formalnego skargi – również zostały dwukrotnie awizowane i wróciły z adnotacją poczty "nie podjęto w terminie". Zawiadomienia dla skarżącej o pozostawieniu przesyłek w urzędzie pocztowym umieszczono w skrzynce oddawczej w dniach: 1 września 2010 r. i 9 września 2010 r. Należy zatem uznać, iż wezwania Sądu zostały skutecznie doręczone skarżącej z upływem dnia 15 września 2010 r. (art. 73 § 4 ustawy P.p.s.a.). Wezwania Sądu skierowane do skarżącej również pozostały bez odpowiedzi (7- dniowy termin upłynął odpowiednio w dniach - 14 września 2010 r. i w dniu 22 września 2010 r.).

Wobec nieusunięcia braku formalnego skargi i nieuiszczenia wpisu od skargi w zakreślonym przez Sąd terminie, skargę M. i M. K. należało odrzucić.

Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 oraz art. 220 § 3 P.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 22 lutego 2011 r., dokument z 30 września 2010 r., dokument z 28 września 2010 r., dokument z 27 września 2010 r., dokument z 24 września 2010 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.