Uzasadnienie
Stosownie do treści art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ogłosił w dniu 1 lutego 2008 r. sygn. akt IV SA/Wa 1635/07 wyrok oddalający skargę M. S. na decyzję Wojewody Mazowieckiego z dnia [...] czerwca 2007 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania.
W dniu 11 lutego 2008 r. skarżący złożył osobiście w Sądzie wniosek o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie wyroku z uzasadnieniem.
Należy zauważyć, iż zawiadomienie o rozprawie z dnia 2 stycznia 2008 r. zawierało pouczenie o terminie do wniesienia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku oddalającego skargę.
Stwierdzić należy, że skarżący złożył wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku z przekroczeniem ustawowego terminu do dokonania tej czynności, który w niniejszej sprawie upłynął w dniu 8 lutego 2008 r.
W tej sytuacji Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji na podstawie art. 141 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.