Uzasadnienie
M. K. zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję Wojewody [...] z dnia [...] lipca 2014r. (nr [...]) w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego z lokalu nr [...] przy ul. [...] w W. Zarządzeniem z dnia 2 września 2014r. Przewodniczący Wydziału wezwał skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi (100 zł.) oraz nadesłania dwóch egzemplarzy odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych. Powyższe wezwania zostały doręczone stronie skarżącej w dniu 8 września 2014r. (karta 11 akt sprawy).
M. K. nie uiściła wpisu od skargi, nie nadesłała również odpisów skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skarga na akt organu administracji publicznej składana do wojewódzkiego sądu administracyjnego powinna spełniać określone w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270, zwanej dalej p.p.s.a.) wymogi formalne, a także odpowiadać wymogom dotyczącym opłaty sądowej. Zgodnie z art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Wysokość wpisu określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193 ze zm.). Stosownie do § 2 ust. 3 pkt 7 tego rozporządzenia, wpis stały w sprawach skarg dotyczących ewidencji ludności i dowodów osobistych wynosi 100 zł.
Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której mimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu w wyznaczonym wezwaniem terminie, podlega odrzuceniu.
Zgodnie zaś z art. 47 § 1 p.p.s.a. do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom. Nieuzupełnienie w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi stanowi podstawę do odrzucenia skargi (art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.).
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, wskazane wezwania doręczono skarżącej w dniu 8 września 2014 r. Oznacza to, że wyznaczony termin do uzupełnienia braków formalnych skargi upłynął w dniu 15 września 2014 r. Skarżąca mimo prawidłowego wezwania, z jednoczesnym pouczeniem o konsekwencjach prawnych nie uzupełniła braku formalnego i fiskalnego skargi.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji.