Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 23 września 2013 r., sygn. akt IV SA/Wa 1817/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Alina Balicka przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 23 września 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skarg E. G., B. G., A. M. i A. Z. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w O. z dnia [...] czerwca 2013 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego postanawia odrzucić skargi A. M. i A. Z.

Uzasadnienie

E. i B. G. oraz A. M. i A. Z., reprezentowani przez profesjonalnego pełnomocnika, wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargi na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w O. z dnia [...] czerwca 2013 r. w przedmiocie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Zgodnie z § 2 ust. 3 pkt 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 221 poz. 2193) każda ze skarga wniesiona w niniejszej sprawie podlega opłacie sądowej (wpisowi) w wysokości 500 (pięćset) złotych.

Wobec tego, że w niniejszej sprawie w dniu 19 lipca 2013 r. został uiszczony wpis w kwocie 500 (pięćset) złotych, wezwano pełnomocnika skarżących do udzielenia - w terminie 7 dni - informacji w imieniu, której strony skarżącej został uiszczony wpis. Jednocześnie poinformowano pełnomocnika skarżących, że w przypadku nie udzielenia odpowiedzi w zakreślonym terminie Sąd uzna, że uiszczony wpis został wniesiony przez E. i B. G..

Wezwanie to zostało doręczone 16 sierpnia 2013 r. i pozostało bez odpowiedzi.

Pismami z dnia 2 września 2013 r. Sąd przesłał pełnomocnikowi A. M. i pełnomocnikowi A. Z. odpisy zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 500 (pięćset) złotych, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.

W odpowiedzi na powyższe wezwanie, doręczone w dniu 5 września 2013 r. pełnomocnik skarżących oświadczył, że cofa skargi A. M. i A. Z..

Termin do uiszczenia wymaganego wpisu sądowego upłynął bezskutecznie w dniu 12 września 2013 r. Z informacji Oddziału Finansowo - Budżetowego tutejszego Sądu wynika, że do dnia 17 września 2013 r. nie zostały uiszczone wpisy sądowy od skarg.

Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania, nie uiszczono należnego wpisu.

W tym stanie rzeczy orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Wyjaśnić należy, że cofnięcie skargi może skutkować umorzeniem postępowania sądowoadministracyjnego w sytuacji, gdy skarga jest dopuszczalna i nie zawiera braków uniemożliwiających nadanie jej dalszego biegu, w szczególności gdy został uiszczony należny wpis od skargi (por. postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 10 czerwca 1987 r., sygn. akt SA/Gd 537/87, OSP 1990, z. 4, poz. 207 oraz postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 3 stycznia 2008 r., sygn. akt I OSK 1829/07, orzeczenie dostępne w Centralnej Bazie Orzeczeń Sądów Administracyjnych pod adresem http://orzeczenia.nsa.gov.pl).

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 kwietnia 2014 r., dokument z 18 lutego 2014 r., dokument z 31 stycznia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.