Uzasadnienie
Samorządowe Kolegium Odwoławcze w [...] decyzją z dnia [...] lipca 2014 r., po rozpatrzeniu odwołania M. W., utrzymało w mocy decyzję Wójta Gminy S. z dnia [...] marca 2014 r. o odmowie wydania zezwolenia na usunięcie 25 sztuk drzew z gatunku olcha, rosnących na działce nr ew. [...] położonej we wsi C., gm. S. Skargę na powyższą decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wniósł M. W. Zgodnie z zarządzeniem z dnia 17 września 2014 r. wezwano skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi przez nadesłanie dwóch odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że powyższe wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 23 września 2014 r. Ostatni dzień terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi przypadł zatem na dzień 30 września 2014 r. Zakreślony termin upłynął bezskutecznie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Stosownie do art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Przepis art. 47 § 1 p.p.s.a. stanowi, że do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom. W uchwale z dnia 18 grudnia 2013 r. sygn. akt I OPS 13/13 Naczelny Sąd Administracyjny wskazał, że niedołączenie przez skarżącego wymaganej liczby odpisów skargi i odpisów załączników, zgodnie z art. 47 § 1 p.p.s.a., jest brakiem formalnym skargi, o którym mowa w art. 49 § 1 w związku z art. 57 § 1 p.p.s.a., uniemożliwiającym nadanie skardze prawidłowego biegu, który nie może być usunięty przez sporządzenie odpisów skargi przez sąd.
W niniejszej sprawie skarżący nie nadesłał brakujących odpisów skargi, pomimo upływu terminu zakreślonego przez Sąd. Z tej przyczyny, skarga nie może otrzymać prawidłowego biegu i podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.
Uwzględniając powyższe, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.