Uzasadnienie
Skarżący wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na wskazaną w sentencji decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Wraz ze skargą złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie całkowitym, który został rozpatrzony odmownie postanowieniem referendarza sądowego z 21 listopada 2017 r.
Zarządzeniem z 16 stycznia 2018 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi. Wezwanie doręczono skarżącemu w trybie doręczenia zastępczego 2 lutego 2018 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z treścią art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369, dalej jako "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata sądowa. Opłatą sądową jest między innymi wpis od skargi (art. 212 § 1 p.p.s.a.). Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu (art. 220 § 3 p.p.s.a.).
Z akt niniejszej sprawy wynika, że wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego doręczono skarżącemu 2 lutego 2018 r. Zatem termin do jego uiszczenia upływał w dniu 9 lutego 2018 r. Jak ustalono po dokonaniu sprawdzenia w Oddziale Finansowo-Budżetowym Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, do 27 lutego 2017 r. nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego do niniejszej sprawy.
Mając na względzie powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 58 § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.