Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 3 grudnia 2014 r. sygn. akt IV SA/Wa 2249/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił wstrzymania wykonania decyzji o wydaleniu. Postanowienie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 14 stycznia 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 43 akt sądowych). Profesjonalny pełnomocnik skarżącej złożył zażalenie na postanowienie z dnia 3 grudnia 2014 r. osobiście w biurze podawczym Sądu w dniu 22 stycznia 2015 r., na którą to datę wskazuje prezentata na piśmie zawierającym zażalenie (k. 44 akt sądowych). W zażaleniu wskazał, że postanowienie z dnia 3 grudnia 2014 r. zostało mu doręczone w dniu 15 stycznia 2015 r.
Sąd zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi [(Dz. U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.) – dalej w skrócie: P.p.s.a.], zażalenie na postanowienie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia tego postanowienia. Stosownie do art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie tego terminu.
W rozpatrywanej sprawie postanowienie z dnia 3 grudnia 2014 r. zostało skutecznie doręczone dnia 14 stycznia 2015 r. pełnomocnikowi skarżącego ustanowionemu z urzędu, na co wskazuje zwrotne potwierdzenie odbioru znajdujące się w aktach sprawy, które pełnomocnik osobiście podpisał i umieścił na nim datę odbioru przesyłki, a nie dnia 15 stycznia 2015 r., jak to podnosił w zażaleniu. Zatem siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 21 stycznia 2015 r. W tej sytuacji wniesienie zażalenia w dniu 22 stycznia 2015 r. zgodnie z art. 194 § 2 P.p.s.a. nastąpiło z przekroczeniem ustawowego terminu.
Z powyższych względów, na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 i art. 194 § 2 P.p.s.a. zażalenie należało odrzucić.