Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 7 czerwca 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę H. K. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] sierpnia 2012 r. w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego.
W dniu 21 czerwca 2013 r. skarżąca złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do dokonania tej czynności.
Postanowieniem z dnia 25 listopada 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia. Postanowienie to nie zostało zaskarżone w przewidzianym prawem terminie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej jako "p.p.s.a.", w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku, w sytuacji, o której mowa w art. 140 § 2 p.p.s.a.
Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku następuje postanowieniem wydanym na posiedzeniu niejawnym (art. 141 § 3 p.p.s.a.).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie ogłosił w niniejszej sprawie wyrok w dniu 7 czerwca 2013 r., a zatem ustawowy termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w dniu 14 czerwca 2013 r. Skarżąca złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia w dniu 21 czerwca 2013 r. Co prawda, jednocześnie wniosła także o przywrócenie terminu do dokonania tej czynności, jednak Sąd postanowieniem z dnia 25 listopada 2013 r. wniosek ten odrzucił (orzeczenie stało się prawomocne).
W związku z tym, uznać należało, że składając w dniu 21 czerwca 2013 r. pismo zawierające wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku, skarżąca uczyniła to po upływie ustawowego terminu. Wobec powyższego na podstawie art. 141 § 3 p.p.s.a., orzeczono jak w sentencji postanowienia.