Uzasadnienie
A. K. i C. K. zaskarżyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzję Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] o umorzeniu postępowania odwoławczego od decyzji Marszałka Województwa [...] z [...] września 2013 r. dotyczącej udzielenia pozwolenia wodnoprawnego na pobór wód podzielnych z ujęcia T. Zarządzenie Przewodniczącej Wydziału IV WSA w Warszawie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi (wpis solidarny) doręczono A. K. w dniu 16 września 2015 r., natomiast C. K. w dniu 28 września 2015 r. (doręczenie przez awizo).
W odpowiedzi na wezwanie skarżąca A. K. w piśmie z 22 września 2015 r. zwróciła się do Sadu z wnioskami o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Referendarz sądowy postanowieniem z dnia 11 grudnia 2015 r. odmówił skarżącej zwolnienia od kosztów sądowych. Skarżący nie złożył wniosku o przyznanie prawa pomocy, nie uiścił także wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Skarga na akt organu administracji publicznej składana do wojewódzkiego sądu administracyjnego powinna spełniać określone w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270, zwanej dalej p.p.s.a.) wymogi formalne, a także odpowiadać wymogom dotyczącym opłaty sądowej. Zgodnie z art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Wysokość wpisu określa rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193 ze zm.). Stosownie do § 2 ust. 3 pkt 4 tego rozporządzenia, wpis stały w sprawach skarg na decyzje dotyczące gospodarki wodnej wynosi 300 zł.
Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której mimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu w wyznaczonym wezwaniem terminie, podlega odrzuceniu.
Sąd stwierdza, że siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu przez skarżącego C. K. upłynął w dniu 5 października 2015 r. Z danych zawartych w rejestrze opłat sądowych wynika, że wpis od skargi nie został uiszczony do dnia 12 października 2015 r. W związku z tym skarga C. K. podlega odrzuceniu ze względu na brak spełnienia wymogów dotyczących opłat sądowych.
Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. należało orzec jak w sentencji.