Uzasadnienie
K. P. wniosła skargę na wyżej wymienioną decyzję.
Postanowieniem referendarza sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 8 kwietnia 2008 r. skarżącej zostało przyznane prawo pomocy w postaci m. in. w zakresie ustanowienia adwokata z urzędu (k. 19-21). Pełnomocnikiem skarżącej z urzędu został adwokat F. D. (pełn. k. 35).
Wyrokiem z dnia 2 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę. Jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru przedmiotowego wyroku został on doręczony pełnomocnikowi skarżącej adwokatowi F. D. w dniu 21 listopada 2008 r. (k. 137).
Pełnomocnik skarżącej adwokat F. D. w dniu 15 grudnia 2008 r. (data stempla pocztowego - koperta k. 129) wniósł o uzupełnienie powyższego wyroku poprzez przyznanie kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Na podstawie art. 157 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p. p. s. a.", strona może w ciągu czternastu dni od doręczenia wyroku z urzędu - a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia - zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów p. p. s. a. powinien był zamieścić z urzędu.
W związku z powyższym należy stwierdzić, że wniosek o uzupełnienie wyroku złożono po czternastodniowym terminie określonym w art. 157 § 1 p. p. s. a. Jak wynika bowiem ze zwrotnego poświadczenia odbioru przedmiotowego wyroku został on z urzędu doręczony skarżącemu w dniu 21 listopada 2008 r. (k. 137). Czternastodniowy termin, o którym mowa w art. 157 § 1 p. p. s. a., upłynął więc w dniu 5 grudnia 2008 r. (piątek). W związku z tym uznać należy, że wniosek o uzupełnienie wyroku złożony w dniu 15 grudnia 2008 r. został wniesiony po terminie określonym przez powyższy przepis.
Wobec powyższego Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia na podstawie art. 157 § 1 p. p. s. a. w związku z art. 157 § 2 p. p. s. a. i art. 85 p. p. s. a.