Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem wydanym na rozprawie w dniu 5 stycznia 2010 r., sygn. akt IV SA/Wa 498/09 oddalił skargę J. M. na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] lutego 2009 r. w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia odwołania.
Na rozprawie w dniu 5 stycznia 2010 r. obecny był reprezentujący skarżącego pełnomocnik profesjonalny.
Pismem procesowym z dnia 11 marca 2010 r., skarżący J. M. zwrócił się do Sądu o sporządzenie i doręczenie mu wyroku wraz z uzasadnieniem jaki został wydany w przedmiotowej sprawie w dniu 5 stycznia 2010 r. na wskazany przez niego adres.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku. Doręczenie odpisu sentencji wyroku z pouczeniem o terminie i sposobie wniesienia środka zaskarżenia następuje jedynie w przypadku, gdy strona działająca bez adwokata lub radcy prawnego była nieobecna przy ogłoszeniu wyroku na skutek pozbawienia wolności (art. 140 § 2 P.p.s.a.).
W rozpoznawanej sprawie ogłoszenie wyroku miało miejsce na rozprawie w dniu 5 stycznia 2010 r. Termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku upłynął w niniejszej sprawie w dniu 12 stycznia 2010 r., tymczasem wniosek strony skarżącej został złożony w biurze podawczym Sądu dopiero w dniu 11 marca 2010 r., a zatem z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 141 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi. Co prawda wraz ze ww. wnioskiem skarżący wniósł o przywrócenie terminu do jego złożenia, jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, postanowieniem z dnia 22 czerwca 2010 r. pozostawił wniosek o przywrócenie termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia bez rozpoznania, na co skarżący nie wniósł zażalenia.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 141 § 2 w związku z art. 141 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.