Uzasadnienie
A. S. wniosła skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w C. z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania rozgraniczeniowego.
Sekretariat Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie pismem z dnia 23 czerwca 2009 r. (w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 19 czerwca 2009 r.) wezwał pełnomocnika skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 200 zł (§2 ust. 3 pkt 5 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. Nr 221, poz. 2193). Pismo Sądu zawierało pouczenie, że nieuiszczenie wpisu sądowego w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania spowoduje odrzucenie skargi.
W dniu 2 lipca 2009 r. skarżąca złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 23 listopada 2009 r. pozostawił wniosek o przyznanie prawa pomocy bez rozpoznania. W związku z powyższym, pełnomocnik skarżącej pismem z dnia 4 lutego 2010 r. został wezwany do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 19 czerwca 2009 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego, w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego wezwania. Pełnomocnik skarżącej został również pouczony, iż nieuiszczenie wpisu sądowego we wskazanym terminie spowoduje odrzucenie skargi.
Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 9 lutego 2010 r. (zwrotne potwierdzenie w aktach sprawy – karta nr 58). Termin do wykonania wezwania upłynął w dniu 16 lutego 2010 r.
Jak wynika z informacji Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie we wskazanym terminie pełnomocnik skarżącej nie uiścił wpisu sądowego należnego od skargi.
Wobec powyższego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 §3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.