Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 5 września 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek J. H. o wyłączenie sędziego.
Korespondencja zawierająca powyższe postanowienie wraz z pouczeniem o dopuszczalności, terminie i sposobie wniesienia zażalenia została doręczona skarżącemu w dniu 17 września 2013 r. (k.80 akt sądowych).
W piśmie z dnia 23 września 2013 r. (nadanym w urzędzie pocztowym w dniu 25 września 2013 r.) skarżący wniósł zażalenie na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 194 § 1 pkt 6 i § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, zażalenie na postanowienie, którego przedmiotem jest oddalenie wniosku o wyłączenie sędziego, wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. W przypadku wniesienia zażalenia po terminie, sąd odrzuca postanowieniem zażalenie, stosownie do art. 178 p.p.s.a. w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a. odrzucenie zażalenia następuje na posiedzeniu niejawnym.
W rozpoznawanej sprawie zaskarżone orzeczenie (postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 5 września 2013 r.) zostało doręczone skarżącemu w dniu 17 września 2013 r. Termin do wniesienia zażalenia mijał zatem z dniem 24 września 2013 r.
Tymczasem skarżący wniósł zażalenie dopiero w dniu 25 września 2013 r. a więc z uchybieniem terminu ustawowego do dokonania wskazanej czynności procesowej.
Z tych względów, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzeczono jak w sentencji.