Uzasadnienie
W dniu 9 stycznia 2013 r. A. D. wniósł skargę na bezczynność Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. w przedmiocie rozpatrzenia odwołania od decyzji Zarządu Dzielnicy [...] W. z dnia [...] maja 2012 r. o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym na działce ew. nr [...] w obrębie [...] przy ul. [...] w W. Zgodnie z art. 57 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j.: Dz. U. z 2012 r., poz. 270), zwaną dalej "p. p. s. a.", skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym, do których należy - stosownie do art. 46 § 1 pkt 4 p. p. s. a. - podpis strony albo jej pełnomocnika.
Pod skargą A. D. podpisał się J. D. Został on pismem z dnia 20 lutego 2013 r. wezwany do nadesłania pełnomocnictwa do działania w imieniu skarżącego. Wezwania tego w terminie nie wykonał. Sąd uznał więc, że skarga nie została podpisana przez uprawnionego pełnomocnika i pismem z dnia 7 marca 2013 r. wezwał skarżącego do podpisania skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru (k.
45) wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 14 marca 2013 r., a więc termin do jego wykonania upłynął w dniu 21 marca 2013 r. (czwartek). Skarżący w powyższym terminie nie wykonał powyższego wezwania.
Nieuzupełnienie braku formalnego skargi poprzez podpisanie skargi przez skarżącego uniemożliwia nadanie jej biegu i powoduje jej odrzucenie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 w związku z art. 58 § 3 P.p.s.a.