Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 9 października 2012 r., sygn. akt IV SAB/Wa 88/12 Przewodniczący Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) dalej powoływanej jako "P.p.s.a." oraz § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193) wezwał L. W. do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł od zażalenia na postanowienie tego Sądu z dnia 25 września 2012 r. - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia zażalenia. Postanowieniem tym Sąd I instancji odrzucił zażalenie L. W. na postanowienie z dnia 4 września 2012 r. (sygn. akt IV SAB/Wa 88/12) o odrzuceniu skargi kasacyjnej od postanowienia z dnia 1 sierpnia 2012 r.
Skarżący wpisu nie uiścił, a na powyższe zarządzenie złożył zażalenie
Postanowieniem z dnia 7 grudnia 2012 r., sygn. akt I OZ 894/12 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 października 2012 r. W związku z tym, pismem z dnia 19 grudnia 2012 r. Sąd wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia – wezwania do uiszczenia wpisu od zażalenia na postanowienie tut. Sądu z dnia 25 września 2012 r.
Wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 27 grudnia 2012 r. (dowód - karta 123 akt sprawy). Zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 3 stycznia 2013 r.
Zgodnie z informacją udzieloną przez Oddział Finansowo-Budżetowy tutejszego Sądu w dniu 1 lutego 2013 r., w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie brak jest wpisu od zażalenia na postanowienie z dnia 25 września 2012 r. Sprawdzony został okres do dnia 30 stycznia 2013 r.
W myśl art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd odrzuca zażalenie gdy mimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.
W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy, należało orzec jak w sentencji.