Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 6 lutego 2013 r., sygn. akt IV SAB/Wa 88/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA – Agnieszka Łąpieś-Rosińska
Rozpoznanie
w dniu 6 lutego 2013 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi L. W. na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy P. w przedmiocie załatwienia wniosku

Sentencja

postanawia:

  1. - odrzucić zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 września 2012 r.

Uzasadnienie

Zarządzeniem z dnia 9 października 2012 r., sygn. akt IV SAB/Wa 88/12 Przewodniczący Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) dalej powoływanej jako "P.p.s.a." oraz § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193) wezwał L. W. do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł od zażalenia na postanowienie tego Sądu z dnia 25 września 2012 r. - w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia zażalenia. Postanowieniem tym Sąd I instancji odrzucił zażalenie L. W. na postanowienie z dnia 4 września 2012 r. (sygn. akt IV SAB/Wa 88/12) o odrzuceniu skargi kasacyjnej od postanowienia z dnia 1 sierpnia 2012 r.

Skarżący wpisu nie uiścił, a na powyższe zarządzenie złożył zażalenie

Postanowieniem z dnia 7 grudnia 2012 r., sygn. akt I OZ 894/12 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału IV Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 października 2012 r. W związku z tym, pismem z dnia 19 grudnia 2012 r. Sąd wezwał skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia – wezwania do uiszczenia wpisu od zażalenia na postanowienie tut. Sądu z dnia 25 września 2012 r.

Wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 27 grudnia 2012 r. (dowód - karta 123 akt sprawy). Zatem termin do uiszczenia wpisu upłynął 3 stycznia 2013 r.

Zgodnie z informacją udzieloną przez Oddział Finansowo-Budżetowy tutejszego Sądu w dniu 1 lutego 2013 r., w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie brak jest wpisu od zażalenia na postanowienie z dnia 25 września 2012 r. Sprawdzony został okres do dnia 30 stycznia 2013 r.

W myśl art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Sąd odrzuca zażalenie gdy mimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu.

W tym stanie rzeczy na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy, należało orzec jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 25 września 2012 r., dokument z 4 września 2012 r., dokument z 1 sierpnia 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.