Uzasadnienie
A. M. reprezentowany przez pełnomocnika złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia [...] kwietnia 2014r. nr [...], w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym w kwocie 30.293,00 zł z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia samochodu osobowego marki BMW X5. Wyrokiem z 3 marca 2015r. tut. Sąd oddalił skargę.
Od powyższego wyroku w imieniu strony skarżącej została złożona skarga kasacyjna sporządzona przez jej pełnomocnika. Skarga kasacyjna nie została opłacona.
W związku z powyższym Sąd wezwał zarządzeniem z 13 maja 2015r. pełnomocnika strony skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 454 zł w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Przesyłkę zawierającą odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej pełnomocnik strony skarżącej otrzymał w dniu 25 maja 2015 r. (vide: zwrotne potwierdzenie odbioru karta 101). Zatem termin do uiszczenia wpisu upływał w dniu 1 czerwca 2015r.
Z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo-Budżetowego tut. Sądu wynika, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 26 czerwca 2015r. wpłaty do niniejszej sprawy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Przepis art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012r., poz. 270 ze zm., zwana dalej "p.p.s.a.") stanowi, że skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Pełnomocnik strony skarżącej nie uiścił wpisu sądowego od skargi kasacyjnej na wezwanie Sądu. W związku z powyższym, na podstawie art. 220 § 3 w związku z art. 178 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, skarga kasacyjna podlega odrzuceniu.