Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 27 sierpnia 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 1115/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Piotr Borowiecki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 27 sierpnia 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia A. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 stycznia 2009 r. odrzucające skargę kasacyjną A. K.
Sprawa
w sprawie ze skargi A. K. na decyzję Komendanta [...] Policji z dnia [...] marca 2007 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 14 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną A. K. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 23 września 2008 r. (Sygn. akt VI SA/Wa 1115/07). Postanowienie powyższe doręczono skarżącemu w dniu 21 stycznia 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru w aktach sprawy), wraz z pouczeniem o dopuszczalności, terminie i sposobie wniesienia środka zaskarżenia.

Skarżący złożył zażalenie na powyższe postanowienie w dniu 4 lutego 2009 r. (data nadania w urzędzie pocztowym). Do zażalenia dołączył wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia zażalenia.

Postanowieniem z dnia 30 marca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia. Postanowienie jest prawomocne.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje

Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) – zażalenie na postanowienie wojewódzkiego sądu administracyjnego wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia.

Z załączonego do akt zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, iż postanowienie z dnia 14 stycznia 2009 r. doręczono skarżącemu w dniu 21 stycznia 2009 r., a zatem 7- dniowy termin do złożenia zażalenia minął z dniem 28 stycznia 2009 r. Mając na uwadze, że prawomocnym postanowieniem z dnia 30 marca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia uznać należy, iż wniesienie tego środka zaskarżenia w dniu 4 lutego 2009 r. nastąpiło po upływie ustawowego terminu do jego złożenia.

W myśl art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej, zaś z treści art. 178 ww. ustawy wynika, iż wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po terminie.

Tym samym zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 stycznia 2009 r. jako wniesione po upływie terminu określonego w art. 194 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, podlegało odrzuceniu.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 26 sierpnia 2010 r., dokument z 27 stycznia 2010 r., dokument z 30 marca 2009 r., dokument z 14 stycznia 2009 r., dokument z 23 września 2008 r., dokument z 11 grudnia 2007 r., dokument z 15 listopada 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.